Wpisy z Luty, 2013

Taniec kochanków

Taniec kochanków W miłości i w tańcu wszystkie chwyty są dozwolone, tym właśnie charakteryzuje się samba.Kraj najwspanialszego karnawału zaoferował nam jeden z najbardziej erotycznych i namiętnych tańców świata. Samba nazywana jest tańcem progresywnym, a mianowicie tancerze szybko przemieszczają się po parkiecie. Występuje w niej wiele figur intymnych, pobudzających i wyrażających uczucia. Z obiektywnego punktu widzenia taniec może przypominać falowanie ciał przepełnionych miłością. Ten jakże romantyczny układ nazywany jest tańcem na kole, ponieważ tancerze poruszają się „po kole”. Ważnym elementem samby są bardzo energiczne ruchy, przy których nie wolno na dłuższy czas zatrzymywać się w jednym miejscu. W tańcu partnerka ubrana jest zazwyczaj w bardzo skąpe, jednakże kolorowe ubranie, które przyciąga swą pomysłowością i ekspresją. Kobiety często wpinają sobie we włosy kwiaty i wszelkie barwne ozdoby. Mężczyzna ubiera spodnie od garnituru i luźną, nonszalancką koszulę. Na konkursach tańca samba wykonywana jest jako pierwsza, ponieważ uznawana jest przez wszystkich za najbardziej efektowną.

Moda na taniec

Moda na taniec Tańczyło się praktycznie od zawsze u tańczyć się będzie dalej. Praktycznie obecnie szkoły tańca przeżywają swoisty bum. A dzieje się tak dlatego, że powstało coraz więcej filmów, w których głównym tematem jest taniec. Chociaż takich filmów nigdy nie brakowało to teraz producenci mieli na tyle pieniędzy i przede wszystkim odwagi, żeby zainwestować w porządną reklamę. Jak widać, opłacało się. Powstał jeden film, potem kolejny, potem kontynuacja pierwszego, a potem kontynuacja kontynuacji. Do tego można dodać różnego rodzaju programy rozrywkowe, które przy nastej edycji ciągle cieszą się popularnością. Tańczyć każdy chce i każdy może. Podstawowe kroki w tańcu są tak proste do nauczenia, że każdy jest je w stanie opanować. Taniec towarzyski dzięki temu staję się bardziej elegancki. Ogólnie rzecz ujmując właściciele szkół się cieszą, przeciętny człowiek się cieszy, producenci, aktorzy również. Inaczej mówiąc taniec uszczęśliwił ogromną rzeszę ludzi i to po raz kolejny. I chwała mu za to.

Wieczory kawalerskie

Wieczory kawalerskie Wieczory kawalerskie jest to pewnego rodzaju dodatek, ponieważ nie każda kobieta ma okazje na nim występować. Oczywiście nie zawsze możemy się spotkać z występami na wieczorze kawalerskim, ale jednak z całą pewnością uda nam się spotkać nie jednego pana, który nie znając swoich możliwości będzie w stanie nieważkości z powodu upojenia alkoholowego. Często na wieczorach kawalerskich są występy tancerek, ponieważ w gruncie rzeczy żegna się kolejnego kawalera, który dochodzi aby ożenić się z kobietą z jego marzeń. Tancerki najczęściej są bardzo pięknymi kobietami, które swoimi ruchami ciała potrafią przyprawić mężczyznę o wielkie podniecenie. Często tancerki jednak występują jedynie dla pana młodego, a wiec reszta jedynie może sobie dzielnie pooglądać bardzo cudowny i erotyczny występ. Musimy wiedzieć, że za specjalną dopłatą najczęściej tancerki są w stanie przespać się z kawalerem, ale jedynie z nim, ponieważ na ogół prostytucja masowa nie wchodzi w grę, co w sumie zależy od danej tancerki.

Tańcz, a Bóg się ucieszy

Tańcz, a Bóg się ucieszy Święty Augustyn powiedział kiedyś: ” człowieku naucz się tańczyć, bo inaczej Aniołowie w niebie nie będą wiedzieć, co z Tobą zrobić!”. Zapewne jest jeszcze kilka innych powodów, dla których warto zgłębić tę sztukę ekspresji uczuć. Zgłębiając ostatnio tajniki psychologii znalazłem bardzo ciekawą rzecz. Okazało się, że osoby chore na schizofrenie są bardzo dobrymi tancerzami. Dlaczego? A to dlatego, że oni bardzo często wiedzą, że ich wytwory umysłu są nierealne i żeby móc wyrazić swoje uczucia i obawy tańczą. Taniec stał się dla nich mostem łączącym ich świat ze światem rzeczywistym. Takie osoby tworzą piękne układy taneczne. Kroki w tańcu stają się dzięki nim lekkie i subtelne. A taniec towarzyski jest ich swoistą formą terapii. Sprawia, że się uśmiechają, a Bóg się cieszy, gdy ludzie są szczęśliwi. Wracając na moment do tych schizofreników to oni często „uciekają” właśnie w religię. Nie rzadko zdarzają się deklaracje, że tańczą dla Boga, dla jego chwały.