Wpisy z kategorii 'Rodzaje tańców'

Nowa metoda

Nowa metoda Na ostatnim zjeździe psychologów klinicznych uznany autorytet w dziedzinie psychologii behawioralnej przedstawił zgromadzonym, a było ich bagatela ponad tysiąc osób wyniki swoich wieloletnich badań oraz obserwacji ze swojej pracy klinicznej. Mianowicie odkrył i udowodnił zgodnie z wszelkimi prawami metodologii badań psychologicznych, że zastosowanie tańca w terapii osób, u których zdiagnozowano zespół stresu pourazowego (PTSD) daje bardzo dobre wyniki w terapii tychże osób. Obecne badania równie dobrze prognozują użycie tańca do terapii dzieci z zdiagnozowanym zespołem nadaktywności psychoruchowej z deficytem uwagi, czyli z popularnym ADHD. Okazuje się, że taniec pozwala przełamać te bariery i ograniczenia pacjentów, które bardzo trudno przepracować. Kroki w tańcu są dla klienta alegorią ich postępowania, a wykorzystanie faktu, że taniec towarzyski „uprawia się” z drugą osobą wzmacnia i reguluję się kontakty społeczne, interpersonalne. Miejmy nadzieję, że ta wiadomość zostanie rozpowszechniona w środowisku terapeutycznym i odpowiednio wykorzystana.

Taniec kochanków

Taniec kochanków W miłości i w tańcu wszystkie chwyty są dozwolone, tym właśnie charakteryzuje się samba.Kraj najwspanialszego karnawału zaoferował nam jeden z najbardziej erotycznych i namiętnych tańców świata. Samba nazywana jest tańcem progresywnym, a mianowicie tancerze szybko przemieszczają się po parkiecie. Występuje w niej wiele figur intymnych, pobudzających i wyrażających uczucia. Z obiektywnego punktu widzenia taniec może przypominać falowanie ciał przepełnionych miłością. Ten jakże romantyczny układ nazywany jest tańcem na kole, ponieważ tancerze poruszają się „po kole”. Ważnym elementem samby są bardzo energiczne ruchy, przy których nie wolno na dłuższy czas zatrzymywać się w jednym miejscu. W tańcu partnerka ubrana jest zazwyczaj w bardzo skąpe, jednakże kolorowe ubranie, które przyciąga swą pomysłowością i ekspresją. Kobiety często wpinają sobie we włosy kwiaty i wszelkie barwne ozdoby. Mężczyzna ubiera spodnie od garnituru i luźną, nonszalancką koszulę. Na konkursach tańca samba wykonywana jest jako pierwsza, ponieważ uznawana jest przez wszystkich za najbardziej efektowną.

Moda na taniec

Moda na taniec Tańczyło się praktycznie od zawsze u tańczyć się będzie dalej. Praktycznie obecnie szkoły tańca przeżywają swoisty bum. A dzieje się tak dlatego, że powstało coraz więcej filmów, w których głównym tematem jest taniec. Chociaż takich filmów nigdy nie brakowało to teraz producenci mieli na tyle pieniędzy i przede wszystkim odwagi, żeby zainwestować w porządną reklamę. Jak widać, opłacało się. Powstał jeden film, potem kolejny, potem kontynuacja pierwszego, a potem kontynuacja kontynuacji. Do tego można dodać różnego rodzaju programy rozrywkowe, które przy nastej edycji ciągle cieszą się popularnością. Tańczyć każdy chce i każdy może. Podstawowe kroki w tańcu są tak proste do nauczenia, że każdy jest je w stanie opanować. Taniec towarzyski dzięki temu staję się bardziej elegancki. Ogólnie rzecz ujmując właściciele szkół się cieszą, przeciętny człowiek się cieszy, producenci, aktorzy również. Inaczej mówiąc taniec uszczęśliwił ogromną rzeszę ludzi i to po raz kolejny. I chwała mu za to.

Waleczna bójka

Waleczna bójka Wielu z nas wcale nie szuka namiętności w życiu, niekiedy warto spojrzeć jest na siłę i odwagę która płynie z tancerzy hip hopu, Patrząc na tancerzy hip-hopowych z pewnością możemy uznać że wzbudzają oni u nas agresywne emocje. Hip hop na ogół jest tańcem walecznym, agresywnym, wywołującym negatywne emocje. Ten bardzo ciekawy taniec często nazywany jest tańcem zbuntowanych, ponieważ najczęściej jego głównymi bohaterami są właśnie „młodzi, gniewni”. Do elementów hip hopu na pewno możemy zaliczyć figury wykonywane w tzw. Break dance. Wymagają one dużego zaangażowania i wielu godzin ćwiczeń. Warto dodać, że figury zaczerpnięte z break dance są bardzo efektowne i pokazują jak bardzo ten taniec różni się od innych. Tancerze na ogół noszą luźne stroje, które nie przeszkadzałyby im w wykonywanych ruchach. W przeciwieństwie do innych tańców w hop hopie nie istnieje tak wielu podział ról damsko męskich. W tańcu symbolicznie występują silni faceci i dziewczęta z odrobiną brutalnej męskiej natury. Biorąc pod uwagę muzykę, musimy zauważyć że najczęściej wybierana jest R&B, Rap i czysty Hip Hop. Grzmiące bity i czyste teksty wprost z życia wzięte wprowadzają nas w niepowtarzalny akcent.